Saç Kök Hücre Tedavisi

Saç Kök Hücre Tedavisi, oldukca yaygın olarak görülebilen saç dökülmesi, birçok sebeplerden oluşabilmektedir. Saç dökülmesinin % 95′i kalıtsal sebeplerden olabilmektedir, erkeklerde kadınlara oranla çok daha fazla görülmektedir. İstatistiksel olarak erkeklerin %33’ü ve kadınların %10’unda kalıtsal saç dökülmesi görülmektedir. 

Saç kök hücre tedavisi, şimdiye kadar saç dökülmesi tedavisi konusunda en umut verici ve sistematik olarak gelişmiş, cerrahi olmayan tedavi yöntemidir.

Kök hücreler, vücutta bulunan ve çeşitli hücre tiplerine dönüşebilen öncü hücrelerdir. Saç kökleri de kök hücreleri içerir. Saç kök hücreleri, erkek ya da kadın tipi kellikle sonuçlanan durumlarda, hasar görmüş ya da pasif hale geçmiş olabilir.

Yağdan elde edilen kök hücreleri kafa derisine enjekte edilerek, hasar gören saç köklerini onarılabilir, yeni saç büyümesi etkili bir şekilde uyarabilirler. Yağdan elde edilen kök hücreleri kullanarak saç dökülmesinde devrim niteliğindeki “saça kök hücre tedavisi” bulunmuştur.

Kök hücre kaynağı olarak yağın seçilme sebebi vücutta kök hücrenin en fazla bulunduğu doku olmasıdır. Öyle ki yağ dokusunda kemik iliğinin 1000 katı kök hücre bulunur.

Saç kök hücre tedavisi için kişide en fazla yağın bulunduğu vücut bölümlerinden (karın, basen vs) alınan yağdan özel bir işlem ile 1-2 saat içerisinde kök hücreler ayrıştırılır. Yağdan ayrıştırılan kök hücreler saçlı ve saçsız deriye enjekte edilir. 

Kök hücre ile saç tedavisi mevcut kıl köklerini güçlendirir, uykuda olan kıl foliküllerini büyüme fazına girmek üzere harekete geçirir. Saça kök hücre tedavisi mevcut aktif olmayan ve zayıf saç köklerini aktif hale getirerek büyümeye teşvik edebilir.

“Kök hücre tedavisi, saç dökülmesi için tek başına bir tedavi yöntemi olarak veya daha iyi sonuçları elde etmek için saç ekimi ile birlikte uygulanabilir.”

Her türlü sorularınız için lütfen iletişime geçiniz.

Dökülen Sakallar Dökülen Saçlar Erkeklerde Saç Dökülmesi Kadınlarda Saç Dökülmesi Kök hücre FUE tedavisi Kök Hücre Tedavisi Kök hücre tedavisi nedir sakal dökülmesi sakal kıran Saç bakımı Saç Dökülmesi Saç dökülme tedavisi Saç Kontrolü