Saç Ekim Rehberi

Saç Ekim Rehberi 1

Saç ekim rehberi konusunda sizlere bazı özet bilgiler vererek yardımcı olmaya çalışacağız. Herkesin bildiği gibi saç anne karnında iken oluşmaya başlar ve ömür boyu uzamaya devam eder.

Saç dökülmesi konusunda akla gelen erkeklerde saç dökülmesi olarak göze çarpmaktadır. Fakat kadınlarda da saç dökülmesi meydana gelmektedir.

Saçların dökülmesi konusunda öncelikle sebeplerin araştırılması gerekmektedir. Sebep, vitamin, mineral eksikliği veya hormonal bozukluklardan mı kaynaklandığı araştırılmalıdır. Bu eksikliklerden kaynaklı bir sorun varsa tedavi yöntemi seçilmelidir.

Tedaviler uygulandıktan sonra ve hala saç dökülmeleri varsa saç ekimi işlemi yapılabilir.

Saç ekimi, saç seyrekliğinden ve kellik konusundan şikayetçi olanlara bir çok yöntemlerden kişiye uygun olanı kullanarak saç ekim işlemi yapmaktayız.

Saç ekimi çeşitleri olarak ikiye ayrılır. FUE yöntemi ve DHI yöntemi olarak ikiye ayrılır.

En fazla tercih edilen yöntem FUE yöntemidir. Ana başlık altında kendi içerisinde de farklı türleri mevcuttur.

Bir diğer yöntem olan DHI’dir. FUE yönteminden daha avantajlı kabul edilmektedir.

Kliniğimizde her iki saç ekim yöntemi de titizlik ve başarıyla yapılmaktadır. Hangi yöntemin hangi kişilerde uygulanabileceğinin tespiti konusunda doktorlarımız karar vermektedir. Bunun için kişisel tercihleriniz ön plana çıkmaktadır; fakat kişisel özelliklerinize, greft alanı ve donör miktarı gibi detaylara göre bazı kişilerde bir yöntemin başarı oranı düşük olabiliyor. Gerekli incelemeler neticesinde işin uzmanı ekiplerimiz en iyi saç ekimi sonuçlarına en doğru yöntemlere karar vererek başarılı sonuçlara ulaşmaktadırlar.

Saç ekim rehberi bilgisi konusunda; Daha detaylı uzman bilgisi için iletişime geçin.