Fut Saç Ekimi

Fut Saç Ekimi, Kafanın arkasında dökülmemeye programlanmış bölgeden saç köklerinin bir şerit halinde çıkarılarak vücudun dışında köklere ayrıldıktan sonra nakledilmesi işlemidir.

Greftlerin alınmasından sonra şeridin alındığı deri bölgesindeki açıklık dikiş ile kapatılır. Kök ayırım işlem özel geliştirilmiş mikroskop yardımı ile yapılarak doğal saç adaları elde edilir. Ekim işlemi FUE yönteminde olduğu gibidir. İyileşme süreci, yıkama ile kabukların dökülmesi ve dikişlerin alınması yaklaşık 10 gün sürecektir.

İşlem lokal anestezi altında tamamen ağrısız olarak gerçekleştirilmelidir. Köklerin ayırımında mikroskop kullanılmalıdır. Saç ayırımı yapacak Doktor ve Asistanların en az 500 hasta deneyimi olmalıdır. Ancak bu koşullarda tatminkâr ve doğal sonuca ulaşılabilir.

Saç analizi çeşitleri

“Loupe” olarak adlandırılan saç analiz metodu; doktor tarafından kullanılan bir cihaz ve üzerindeki mercekler yardımıyla saça yakından bakılarak inceleme imkânı sunar. “Trikoskop” adındaki diğer metotta ise daha teknolojik bir uygulama söz konusudur. Kişinin saç ve kafa yapısı, bilgisayar bağlantılı bir mikrokamera yardımıyla detaylı şekilde incelenirken, görüntüler doktor ve hasta tarafından eş zamanlı olarak izlenebilmektedir.

Neden saç analizi yaptırmalıyım?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi saç dökülmesinin pek çok farklı nedeni vardır. Bunlardan birçoğu dış etmenlere bağlı olarak gerçekleşirken genetik nedenlere bağlı dökülme ise kontrol altında tutulup takip edilmesi gereken bir sorundur. Stres, düzensiz beslenme ya da hormon kaynaklı problemlerin neden olduğu dökülmeler çeşitli tedavilerle çözüle bilirken; genetik dökülmenin süreci yakın şekilde takip edilmeli ve talep edilen saç ekim operasyonu için en doğru tarih bu şekilde belirlenmelidir.

Her türlü sorularınız için lütfen iletişime geçiniz.

Dökülen Sakallar Dökülen Saçlar Erkeklerde Saç Dökülmesi Kadınlarda Saç Dökülmesi Kök hücre FUE tedavisi Kök Hücre Tedavisi Kök hücre tedavisi nedir sakal dökülmesi sakal kıran Saç bakımı Saç Dökülmesi Saç dökülme tedavisi Saç Kontrolü