Erkeklerde Saç Ekimi

Erkeklerde Saç Ekimi; Tüm saç ekim yöntemlerinde ortak olan temel aşamalar mevcuttur. Saç köklerinin toplanması, kanalların açılması ve köklerin ekilmesi 3 temel aşamadır. Kafanızın araka tarafından, iki kulağınızın arasında saç kökleriniz toplanır.

Klasik yöntemde saç kökleri ameliyat ile toplanırken, ameliyatsız yöntemde iğneler yardımı ile kafanızın arkasından iz bırakmadan yapılmaktadır. Klasik yöntem ile bir gün içerisinde 5000 kök ekimi yapılabilirken, ameliyatsız yöntem ile bir günde 1500 saç ekimi yapılmaktadır. Kanal açma işlemin de ise keskin, safir bıçaklar kullanılmaktadır. 

Bu bıçakları ile kanal açılması ile saçların yönüne ve ne kadar yatık olacağını belirlemek bile mümkündür. Ayrıca bu bıçakların kullanımı sonucu daha hızlı iyileşme görülmektedir. Son adımda ise saçlar doğru açılar ile açılan kanallara ekilmektedir. Yaklaşık 40-45 derecelik açılar ile saç ekim işlemi tamamlanmaktadır. Bu aşamaların her birinin kendine özgü incelikleri mevcuttur.

Erkeklerde Saç Ekimi Sonrası Süreç

Saç ekimi sonrası yaraların iyileşme süreci başlamaktadır. Zaten saç ekimi süreci öncesi hazırlık ve sonrası iyileşme süreci dahil olmak üzere 1 yıl sürmektedir. Operasyon sonrası ilk adım kızarıklık oluşumu ve kabuk tutmasıdır. Saç ekimi, saç tellerinin tek tek çıkartılıp açılan kanallara ekilmesi olduğu için kanamalar meydana gelerek yaralar oluşacaktır. Yani operasyon sonrası bu süreç gayet normaldir. Böyle bir sürece girdiyseniz panik yapmanıza gerek yoktur. 

Oluşan bu kabuklar 10 ila 15 gün arasında dökülecektir. Daha sonra ise şok dökülme süreci başlar. Bu süreçte ekilen saçların cilt üzerinde kalan kısımları dökülecek ve yeni saç kökleri oluşmaya başlayacaktır. Saç ekiminden sonra saçlarınızın direkt çıkacağını beklemek sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Saçlarınız 1 yıllık sürecin sonunda çıkacaktır. Bu bir yıllık süreci ne kadar iyi geçirirseniz saçlarınızın çıkma ihtimali o kadar yüksek olacaktır.

Her türlü sorularınız için lütfen iletişime geçiniz.

Dökülen Sakallar Dökülen Saçlar Erkeklerde Saç Dökülmesi Kadınlarda Saç Dökülmesi Kök hücre FUE tedavisi Kök Hücre Tedavisi Kök hücre tedavisi nedir sakal dökülmesi sakal kıran Saç bakımı Saç Dökülmesi Saç dökülme tedavisi Saç Kontrolü