Doğrudan Saç Ekimi (DHI) nedir?

Dhi Saç Ekimi, (Direct Hair Implantation)DHI Implanter veya CHOI Pen olarak da adlandırılan özel DHI Pen kullanılarak yapılan bir saç ekim tekniğidir. Gelen DHI (Dhi Saç Ekimi) tekniği, ekstre greft edilir, doğrudan implante alıcı alanına.

Dhi Saç Ekimi, DHI Tekniği İçin İyi Adaylar Kimlerdir?

  1. Ön saç çizgisi nakline ihtiyaç duyan hastalar,
  2. Göz-kaş nakli,
  3. Sakal ve bıyık ekimi,
  4. Ameliyat için tıraş olmayı tercih etmeyen hastalar.

Donör bölgeye lokal anestezi uygulanarak saç kökleri rahatlatılır ve özel kalem ile saç kökleri toplanır. Ardından toplanan saç köklerinin bu özel cihaz sayesinde kafa derisine yerleştirilme işlemine başlanır.

Saç kökleri özel choi kalemi yardımı ile yerleştirir. Bu kalem, çok ince, sivri ancak özel yapısı gereği içine saç kökü yerleştirilebilecek bir uca sahiptir. Kafa derisine uygun açıyla batırılan ince uçlu bu medikal kalem, arkasındaki özel bölgeye basıldığında içerisindeki saç kökünü kafa derisine yerleştirmiş olur.

Choi implanter kalemi ile yapılan bir saç ekimi işleminde toplanan kök folikülleri fazla deriden ayrılır ve teker teker kaleme yerleştirilir. Bu yerleştirme çok dikkatli ve titiz bir şekilde yapılmalıdır. Her bir saç folikülünü kalemine yerleştirdikten sonra, deneyimli asistanlar tarafından cildin içine yerleştirilir. Kişiye özel saç çizgisi tasarlandıktan sonra ekimi yapan uzman, hastanın saçın doğal yönüne göre 45 derecelik açı ile nakleder.  Her seansta 2 ila 6 Choi kalem ve ortalama 15-16 Choi implanter ucu kullanılır. Bu kalemlerin uçları, kalınlığa ve hastanın saç foliküllerinin diğer özelliklerine göre belirlenen farklı boyutlarda kullanılmalıdır.

Choi saç ekimi yönteminin doğal olarak FUE yöntemine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Bu yöntem, greftlerin vücuttan çıkma süresini azaltır ve daha sağlıklı bir transplantasyon sağlar. Ameliyattan sonra daha hızlı bir iyileşme süreci ve böylece hasta kısa sürede günlük rutinine dönebilir. DHI kalem yöntemi, saç ekilecek alanı tıraş edilmeden nakledilebilir. FUE yöntemine göre dezavantajları aşağıdaki gibidir:

Saç ekimi kliniğin doktoru ve ekibi çok deneyimli olması şarttır. Genellikle diğer saç ekimi yöntemlerine göre daha maliyetli bir yöntemdir.

Dökülen Sakallar Dökülen Saçlar Erkeklerde Saç Dökülmesi Kadınlarda Saç Dökülmesi Kök hücre FUE tedavisi Kök Hücre Tedavisi Kök hücre tedavisi nedir sakal dökülmesi sakal kıran Saç bakımı Saç Dökülmesi Saç dökülme tedavisi Saç Kontrolü