Dökülen Sakallar

Dökülen Sakallar

Dökülen Sakallar, vücudumuzda dökülmeye karşı en dayanıklı kıllar sakal bölgesinde yer alanlardır. Fakat buna rağmen başta sakal kıran gibi sorunlar olmak üzere bölgesel dökülmelere neden olmaktadır.

Sorun bununla sınırlı olmayıp, aynı zamanda Traksiyonel Alopecia dediğimiz sakal yolma problemi yine dökülme (sakalsızlık) yapabilir. Bunun dışında yine sık görülen nedenler arasında günlük hayatta herkesin başına gelebilecek olan kaza, yanık, yaralanma ve ameliyat için yapılan kesikler sakal çıkmamasına neden olabilir. Şimdi dilerseniz sakal dökülmesine neden olan bu sorunları ele alalım.

Sakal Kıran Nedir, Neden Olur?
Yukarıda da belirtildiği gibi sorunun kaynağı saçkıran olup, Alopecia Areata sadece saçlarla sınırlı kalmadan vücudumuzda ki tüm kılların dökülmesine neden olabilir. Sorunun kaynağı stres, sıkıntı, üzüntü, endişe, moral bozukluğu gibi durumlar olup, bağışıklık sisteminin zarar görmesi ile aniden ortaya çıkmaktadır. Tedavide en önemli unsurlardan biri yaşadığımız bu sıkıntılardan mutlaka sıyrılmak gerekir.

Her türlü sorularınız için lütfen iletişime geçiniz.

Dökülen Sakallar Dökülen Saçlar Erkeklerde Saç Dökülmesi Kadınlarda Saç Dökülmesi Kök hücre FUE tedavisi Kök Hücre Tedavisi Kök hücre tedavisi nedir sakal dökülmesi sakal kıran Saç bakımı Saç Dökülmesi Saç dökülme tedavisi Saç Kontrolü

Bir cevap yazın