Bıyık Ekimi

Genetik faktörler, kaza veya yanık izleri sakal ya da kaş eksikliği temel nedenleridir. Etkilenen bölge saç ekimi ile restore edilebilir. Geftler donör bölgeden kaş, sakal veya bıyığa; şekile dikkat ederken tek tek eklenir.
Yüz bölgede saç ekiminde ihtiyaç duyulan greft sayısı daha azdır. Bu nedenle FUE yöntemi en uygun seçenektir.

Sakal, bıyık, kaş nakli ameliyatı sırasında, ekilecek grefler normal saç ekimindeki gibi başın arkasından alınır, daha sonra köklerin ekileceği bölge hazırlanır küçük kanallar açılarak içine alınan foliküller ekilir.

Doğal bir görünüm verilmesi için sadece 1’ler ve 2’ler greftler seçilip ekilir. Saç ekiminde olduğu gibi kılların ideal yön ve açıda yerleştirilmesi çok mühimdir. Ameliyat, alıcı alanın büyüklüğüne bağlı olarak yaklaşık 3 ila 8 saat sürer.
Saç ekiminde uygulanan teknik ve ameliyat sonrası bakım aynıdır. Ekilen bölge iyileştikçe, greft’lerin yerleştirildiği alanın etrafında kabuklar oluşur. Kabukların düşmesi yaklaşık 1 ila 2 hafta sürer. Nakledilen sakal, bıyık, kaş ameliyattan 2-3 ay sonra büyümeye başlar.

Tam sonuçlar bir yıl sonra görülür. Ekilen bölge ömür boyu kalıcıdır.
Çoğu Saç Ekimi uzmanları Kaş ve ya Bıyık Ekimi yapabilir, ancak iyi sonuçları garanti etmez; deneyimli bir doktor seçilmelidir.

Dökülen Sakallar Dökülen Saçlar Erkeklerde Saç Dökülmesi Kadınlarda Saç Dökülmesi Kök hücre FUE tedavisi Kök Hücre Tedavisi Kök hücre tedavisi nedir sakal dökülmesi sakal kıran Saç bakımı Saç Dökülmesi Saç dökülme tedavisi Saç Kontrolü